Cele Studenckiego Koła Poligraficznego Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego:
  1. Budzenie i rozwijanie zainteresowań naukowych wśród studentów.
  2. Wdrażanie studentów do pracy naukowej i badawczej.
  3. Umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników własnych prac przez studentów.
  4. Ułatwienie lepszego startu zawodowego członkom Koła.
  5. Rozwijanie współpracy naukowej z innymi ośrodkami naukowymi.
  6. Promowanie kierunku Zarządzanie i Inżynieria produkcji specjalność Wydawnictwa.
  7. Integracja środowiska studenckiego i naukowego.
  8. Pozyskiwanie nowej literatury z zakresu wydawnictw dla czytelni Wydziału Informatyki.
Koło realizuje swoje cele poprzez:
  1. Organizowanie spotkań i dyskusji jeden raz w tygodniu.
  2. Organizowanie odczytów wygłaszanych przez członków Koła lub zaproszonych gości.
  3. Organizację i udział w spotkaniach naukowych, warsztatach, konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą.
  4. Reklamę Koła w środowisku studenckim oraz wśród przedsiębiorców.
  5. Prowadzenie strony internetowej Koła.
  6. Współpracę z innymi organizacjami naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą.
  7. Organizowanie spotkań i wycieczek do firm poligraficznych.
  8. Publikowanie prac członków Koła w czasopismach, prasie branżowej, biuletynach oraz w Internecie.
  9. Aktywny udział w życiu naukowym i organizacyjnym Zakładu Wydawnictw i Sterowania Procesami Produkcyjnymi oraz Uczelni.